• RasprodajaSALE
  • Novi artikliNOVO
  • Top artikliTOP
  • Shopovi
  • Vozila
  • Nekretnine
  • Izaberi paket
  • Registracija
  • Linkovi

5 savjeta za izgradnju kućne teretane

Izvor: Oblak.ba
06/23/2024

Previše je vremena provedeno u teretani, a možete je napraviti i kod kuće. Ako razmišljate o izgradnji kućne teretane za vježbanje u vlastitom prostoru, onda je pred vama zabavan put. Iako se radi o velikom projektu, planiranje i kupovina opreme za vježbanje je uzbudljiv korak na vašem fitnes putu. Izgradnja kućne teretane ne mora biti teška ako slijedite nekoliko osnovnih smjernica. Evo 5 savjeta koji će vam pomoći da počnete.

1. Oprema

Prva stvar koju treba uzeti u obzir je oprema koju ćete staviti u svoju kućnu teretanu. Koje vežbe volite da radite? Odaberite sprave za kardio i trening snage  koje imaju smisla na osnovu vaših fitnes rutina i ličnih ciljeva.
Kupite kvalitetnu opremu u vašoj omiljenoj prodavnici opreme za kućnu teretanu. Bićete ograničeni ograničenjem prostora u vašem domu. Koju god prostoriju da odaberete za svoju teretanu (obično podrum ili garaža) ne bi trebalo imati previše sprava. Uz pretrpanost, teško je kretati se i nećete toliko uživati u prostoru.

2. Izgradnja kućne teretane: Pazite na sebe

Dio učenja kako napraviti teretanu kod kuće je poznavanje ogledala koja će vam pomoći da obratite pažnju na formu. Pravilno izvođenje vježbi važnije je od broja ponavljanja ili serija koje radite. Ogledala su neophodna kako biste mogli vidjeti da li ste umorni i opušteni u svojoj formi. Neposjedovanje odgovarajućih ogledala može dovesti do ozljeda, pa se pobrinite da stavite neka velika.

3. Razmotrite budžet

Već znate da se pridržavate osnova kada je u pitanju oprema. Ipak, možete još više uštedjeti na nekoliko fitnes sprava koje još morate kupiti. Pogledajte rabljene opcije. Oprema je investicija za vašu kućnu teretanu, stoga se nemojte bojati potrošiti malo više. Dugoročno ćete potrošiti više novca ako počnete sa jeftinom opremom koja se pokvari i morate je zamijeniti. Umjesto toga, odaberite opremu koja će trajati cijeli život. Kada izračunate cijenu po godini trajanja opreme, na kraju ćete dobiti mnogo jeftiniju cijenu nego ako počnete sa stvarima lošeg kvaliteta.  Razgovarajte sa jednim od stručnjaka za fitnes opremu kako biste započeli.

4. Uzmite sebi vremena

Ne žurite sa kupovinom. Tako ćete naći bolje ponude. Pretražujte na mreži sjajne ponude (kupovina za Crni petak je odlična za postavljanje kućne teretane). Sačekajte da kupite bilo šta dok ne pronađete pravu cijenu za kvalitetnu fitnes opremu. Ako ne vidite šta vam se sviđa, provjerite kasnije da vidite ima li novih mogućnosti. Najbolji savjet za postavljanje kućne teretane je da budete strpljivi kako biste mogli ostati u okviru budžeta. To nije projekat preko noći.

5. Budite snalažljivi

Budite kreativni kada je u pitanju opremanje kućne teretane. Koristite alternative za jeftinije prostirke za vježbanje. Prodajte staru opremu za novac za nadogradnju ili kupovinu različitih fitnes sprava. Kako se vaš ukus za vježbanje mijenja, tako će se mijenjati i vaše potrebe za opremom, a to će pomoći vašem budžetu.

Izgradnja kućne teretane nije brz projekat, ali će vam se svideti rezultat kada bude gotov. Dokle god odvojite vrijeme za ogledala i kvalitetnu opremu, moći ćete ostati u svom budžetu. Nemojte se bojati biti snalažljivi kada je u pitanju pronalaženje alternativnih opcija. Obratite se stručnjaku za fitness opremu.